Atsimenu vieną klientę, kuri pas mane pirmą kartą atėjo gražią vasaros dieną. Moteris buvo apsirengusi elegantiškai, bet jos akys buvo pilnos pykčio, nusivylimo visu pasauliu ir tiesiog galėjai jausti žaibus skraidančius į visus šonus. Ji daug nešnekėjo, bet matėsi, kad bėda bėdelė ir tik pasakė, kad jaučia įtampą pečiuose. Po trumpo masažo klientės veide atsirado šypsena ir išeinant ji juokėsi, nes tik dabar pamatė, kad vasara atėjo.

„Kada paskutinį kartą darėtės masažą?“ – tai klausimas, kuriuo aš pradedu pirmą kontaktą su klientu. Atsakymų, žinoma, būna įvairių, bet vienas iš dažniau pasitaikančių – „senokai“.
Visada rekomenduoju darytis profilaktiškai bent pečių juostos ir kaklo masažą, kadangi būtent šiose vietose kaupiasi visos mūsų fizinės ir psichologinės problemos
Tikrai neteisiu žmonių prioritetų pasirinkimo, tačiau visada rekomenduoju darytis profilaktiškai bent pečių juostos ir kaklo masažą. Kodėl? Todėl, kad tai yra vieta, kur kaupiasi visos mūsų fizinės ir psichologinės problemos.
Pečių juostos ir kaklo skausmo atsiradimo priežastys
Norėdama padėti panaikinti skausmus ir užkirsti kelią jiems sugrįžti, visada skatinu suprasti, kokios priežastys tam galėjo turėti įtakos. Darant masažų sesiją rezultatas būna žymiai efektyvesnis ir ilgalaikiškesnis, jei skiriama laiko priežasčių panaikinimui. Pavyzdžiui, 16–metė klientė turi pastovų kaklo ir pečių skausmą, kuris atsiranda dėl nešiojamos sunkios kuprinės ant vieno peties. Atrodo elementaru, bet dažnai tai per daug paprasta, kad būtų efektyvu. Panaikinus šią priežastį užtenka atpalaiduoti raumenyną masažo metu ir problema dingsta.
Kokios dažniausiai pasitaikančios kaklo skausmo sukėlimo priežastys?
– Raumenų pertempimas
Raumenų pertempimas gali atsirasti per ilgai sėdint prie kompiuterio ar skaitant knygą nepatogioje pozicijoje. Taip pat nuo pastovaus sunkių daiktų nešiojimo naudojant tik vienos pusės raumenis.
- Netinkamas telefono naudojimas
Esame „išmaniųjų“ eroje, kurie mus dažnai priverčia pamiršti išorinį pasaulį ir tai, kas tikra. Žiūrėdami į mobiliuosius ekranus (telefonus, planšetes ir pan.) palenkus galvą, apkraunamas sprando ir kaklo raumenynas. Galva darosi sunkesnė, sprando ir kaklo raumenys pavargsta ir spazmuoja – atsiranda kaklo skausmas.
– Kaklo osteochondrozė
Tai šiuolaikinės visuomenės rykštė. Osteochondrozė – lėtinė liga, atsirandanti dėl stuburo tarpslankstelinių diskų degeneracijos. Šia liga gali sirgti įvairaus amžiaus ir bet kurios lyties žmonės, visgi dažniau nuo jos kenčia moterys.
– Prasta laikysena
Šiais laikais sunku sutikti žmogų su idealia kūno laikyseną, bet manau visada reikėtų atkreipti į ją dėmesį bei stengtis kiek įmanoma ją tobulinti. Pačiam įvertinti savo kūno laikyseną galima pasidarius nuotrauką iš šono. Stovint tiesiai matosi ar čiurna, kelias, klubas, petys ir ausies spenelis yra vienoje tiesioje linijoje.
– Pasislinkęs kaklo slankstelis
Dėl šios priežasties slanksteliai trinasi vienas į kitą ir užspaudžia nervus bei kraujagysles. Taip smegenys yra prasčiau aprūpinamos krauju ir žmogų ima varginti kaklo skausmai bei galvos svaigimas. Be to, gali būti juntamas ūžimas ausyse ir skausmas „nusileisti “ net iki pirštų galiukų.
– Nepatogus miegojimas
Per kieta arba per minkšta pagalvė ar čiužinys, kurie neleidžia kūnui atsipalaiduoti.
– Kitos skausmo atsiradimo priežastys
Stresas, rūkymas, nutukimas, galvos ir kaklo trauma, raumenų uždegimas, diafragmos spazmai, žandikaulio ir sąkandžio problemos, vėžys.
Kaip sau padėti? Pečių ir kaklo skausmą mažinančios priemonės
Jei panaikinti priežastį nėra taip paprasta, rekomenduoju išsiugdyti naujus įpročius, kurie mažina skausmus. Tai gali būti:
– Pečių juostos ir kaklo masažas.
Esant įtampai pečiuose aš visada pradedu nuo malonių judesių ir tada žingsnis po žingsnio vis labiau ištempiu/atpalaiduoju raumenis. Be viso to mes pagerinam kraujo cirkuliaciją, limfinės sistemos tekėjimą ir nervų sistemos veiklą.
– Tempimai bei kaklo raumenų stiprinimas.
Kasdien atliekami tempimo pratimai sutvirtina nugaros raumenis bei padeda pagerinti ir išlaikyti taisyklingą laikyseną.
Šiuose video pavaizduoti pratimai padės atsikratyti kaklo skausmo.
- Pratimai viršutinio kaklo skausmui sumažinti
- Tempimo pratimai, padedantys pagerinti laikyseną
- 18 pratimų kaklo skausmui sumažinti
– Tinkamas miegas.
Tinkamas miegas yra tada, kai žmogaus kūnas ir protas pailsi. Pradžioje reikia įprasti eiti miegoti ir keltis panašiu laiku. Kūnui regeneruotis reikia 7–8 val. ramaus miego ant tinkamo kietumo pagalvės bei čiužinio.
– Tinkamame aukštyje naudojami telefonai, planšetės, knygos.
„Text neck“ sindromas yra viena iš priežasčių, kodėl ligos, susijusios su galva, vis jaunėja. Nesprendžiant problemos atsiranda lėtiniai galvos, pečių, kaklo skausmai, krypsta stuburas, prasideda slankstelių degeneracijos, gali atsirasti išvaržos ir net insultas.
Siekiant to išvengti reikėtų vaizdą laikyti akių aukštyje tam, kad pasiskirstytų galvos svorio centras.
– Susitikti su draugais. Dažniau išeiti į lauką pasivaikščioti.
Baisūs laikai atėjo, kai žmonės viską bando optimizuoti ir laiko gyvam susitikimui nebelieka. Ši rekomendacija ne tik atitraukia nuo kompiuterio, bet ir lavina tikro socializavimosi įgūdžius.
– Pagulėti karštoje vonioje.
Prisipilkite vonią karšto vandens, nes šiluma atpalaiduoja raumenis. Įlašinkite pora lašiukų eterinio aliejaus pagal poreikį.
- Raumenų spazmus nuimantys eteriniai aliejai: wintergreen (bruknuolė), panaway mišinukas, peppermint, copaiba, deep relief mišinukas
- Nuraminti nervų sistemą tinka: lavender, stress away mišinukas, sandalwood, valerian, roman camomile
– Medituoti.
Grįžusi po sunkios dienos atsisėdi patogioje pozicijoje ir užmerki akis. Ramiai kvėpuojant vizualizuoji kaip susikaupusi įtampa išeina per galūnes iš tavo kūno. Tai turėtų užtrukti 10-15min.

Kartais skausmas yra tik mūsų galvoje ir išėjus psichologiniams spazmams viskas atsipalaiduoja ir skausmas tiesiog dingsta.
– Nenešioti sunkių kuprinių ir krepšių.
Jei tenka nešioti sunkius daiktus, tai reikėtų stengtis, kad svoris būtų pasiskirstęs ant abiejų pusių vienodai.
Visada lengviau yra rašyti, nei pačiai daryti. Tačiau tada nereikėtų skųstis ir galvoti, kad nėra sprendimo būdo. Priimkime sprendimą, pradėkime nuo mažų dalykų ir eikime link gražesnio rytojaus.
Ką darei tu, kai pradėjo skaudėti pečius ar galvą? Pasidalink komentaruose savo patirtimi ir trumpa istorija padėsiančia suprasti kitiems žmonėms, ką reiškia šis negalavimas. 🙂