fbpx
0.00
0

Krepšelis

6 dalykai, kurie man padeda išlaikyti vidinį balansą 

Esu chaotiškas žmogus ir kas mane pažįsta žino kaip aš mėgstu vienu metu imtis daug veiklų. Tai yra mano gyvenimo variklis ir džiaugsmas. Tačiau, kai visas kūnas ima drebėti iš įtampos ir tu pasimeti bei nori visko atsisakyti (kas buvo ne vieną kartą mano gyvenime), tada suvoki, kad reikia ieškoti sprendimo.

Dalinuosi viena iš melodijų, kuri mane ramina bei padeda įsižeminti.

Ryto muzika/ meditacija 

Mano tobula diena

Ryte mane pažadina malonus žadintuvo garsas ir aš pramerkiu akis. Kambarys apšviestas žaismingų saulės spindulių. Kaip katinas pradedu rąžytis, giliai ir sočiai kvėpuoti. Galva prisipildyto deguonies ir galiu efektyviau įsilieti į gyvenimo ritmą, bei su šypsena veide pradėti komunikaciją su pasauliu.

Nusiprausiu ir einu gerti šilto vandenuko su citrinos eteriniu aliejumi bei valgyti pusryčius su aromatingos kavos puodeliu. Mane pasitinka Etsu (šuo), kuri visada nori tik dėmesio ir meilės.

Diena prasidėjo ir aš seku savo dienos darbus.

Vakarą užbaigiu apgalvojus praėjusius dienos įspūdžius ir peržiūrėjus kitos dienos darbus. Galiausiai viskas nurimsta, aš susirangau į lovą ir stengiuosi užmigti su kuo pozityvesnėm mintim. Jei kažkas neramina, prieš miegą medituoju, pasikalbu su brangiu žmogumi, paskaitau knygą arba pažiūriu gerą filmą.

Nesu robotas ir visos dienos skiriasi. Anksčiau  mane buvo labai lengva išmušti iš vėžių, bet jei turi stiprų pagrindą ir žinai kaip save vėl susirinkti į vietas viskas yra žymiai paprasčiau.

Keli paprasti patarimai vidiniam balansui išlaikyti, kuriuos aš taikau savo gyvenime ir rekomenduoju kiekvienam mylimam žmogui

Vidinis balansas, kuris man leidžia būti stipriai, daryti daug skirtingų dalykų, bendrauti su skirtingais žmonėmis, išbandyti save skirtingose sferose. Balansas arba kitaip vidinė pusiausvyra, padedanti atrasti paprastumą gyvenime, augti ir kurti save. 

Mano asmeninė patirtis rodo, kad gyvenimo pusiausvyrą reikia užsitarnauti ir dėl jos dirbti, todėl dalinuosi savo atradimais. 

1. Susikurti savo ritualus

Labai mėgstu viską daryti lengvai, be streso ir bėgimo. Turiu pora ritualų, kurie man visada padeda SUSTOTI ir APMĄSTYTI tolimesnius planus. Manau, ritualus susikurti turime kiekvienas individualiai ir rasti jiems tinkamiausią laiką. Pavyzdžiui, ryte išgerti stiklinę vandens ir įkvėpti malonaus eterinio aliejaus arba prieš miegą 20 minučių pamedituoti.

2. Užduoti sau klausimus

Buvo laikas, kai vienu metu dirbau su 9 projektais/iniciatyvom ir visomis jomis labai žavėjausi bei sunku buvo kažkurios atsisakyti. Tada sustojau (pradėjau panikuoti), atsitraukiau ir uždaviau sau šiuos klausimus:

  • Ar jautiesi laiminga? 
  • Kokios tavo vertybės? 
  • Ar pakankamai skiri sau laiko, savo mylimiems žmonėms?  
  • Ar gali būti geriausia savo pačios versija?

Visų pinigų neuždirbsim ir viso pasaulio neišgelbėsim, tad kartais, manau, sveika būti savanaudžiams ir pirma tenkinti savo vidinius poreikius. 🙂

3. Sekti gyvenimo ciklus

Kuo labiau pasitikiu gyvenimu, tuo dažniau pastebiu, kad viskas vyksta savo laiku. Būna laikas, kai jaučiu, kad galiu nuversti kalnus ir padaryti daug gerų darbų ir idėjos galvoje sproginėja. Būna laikas, kai mane apninka noras tobulėti, tada  aš ieškau žinių arba jos mane pačios susiranda. Tačiau būna, kad užlieja tingėjimo ir noro skirti daugiau laiko sau banga, pasilepinti, paatostogauti. Viskas yra svarbu, dėl to tiesiog stengiuosi klausyti savo vidaus ir sekti jo ritmus.

4. Skirti laiko dvasingumui, santykiams, poilsiu, finansams

Tai yra mano asmeniniai keturi kertiniai taškai tarp kurių aš laviruoju ir stengiuosi išlaikyti balansą. Viskas yra svarbu ir aš jų niekados nelyginu tarpusavyje. Stengiuosi visiems skirti vienodai energijos. Laiko gal ir skirtingai skiriu, bet energijos išnaudoju panašiai.

5. Suplanuoti dienos darbus iš anksto

Tai yra vienas iš įpročių, kuris mano gyvenime buvo naujas. Siūlau pradėti planavimą nuo miego režimo. Kada eini miegoti ir kada keliesi. Visa kita dėliojuosi individualiai pagal savaitės dienas. Mano manymu, visi turi pabandyti bent savaitę susiplanuoti kiekvieną savo dieną, kiekvieną valandą ir net minutę, kad suprastų kiek mes turime daug laiko. Kai tai suvoki, tada išsidėlioji viską harmoningai ir nesukeli sau nereikalingo streso, kad kažko nespėji. 

6. Stebėti savo kūną ir jo siunčiamus signalus

Kiekviena liga, simptomas ar skausmas yra mano gyvenimo būdo, minčių ar emocijų atspindys, todėl aš šiais siunčiamais kūno signalais labai pasitikiu. Jausdama nuovargį aš skiriu laiko poilsiui, o gal net ir ilgesnėm atostogom. Žinau, kad to nepadarius aš galiu susirgti, o gal net ir kokią koją išsisukti. Man ligų gyvenime netrūksta, tai išgirdusi kūno siunčiamą žinutę pati imuosi veiksmų.

Viskam reikia laiko, bet įsileisti į savo gyvenimą ramybę mes visi galime. Ilgiausiai užtrunka, kol mes suvokiame, kad gyvenime balansas visiems yra būtinas.

Linkiu ir tau atrasti savo laimės ir pilnatvės centrą.

Kaip tu išlaikai savo vidinį balansą? Kaip palaikai pusiausvyrą savo gyvenime? Pasidalink patirtimi komentaruose!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Keraira

Keraira

Typically replies within an hour

I will be back soon

Keraira
Sveiki, kuo galime padėti?
Messenger