fbpx
0.00
0

Krepšelis

Namuose daryti masažą vieni kitiems gali visi. Ką svarbu žinoti ir nuo ko pradėti?

Nes visiems mums reikia meilės ir šilumos … 

Pradėk nuo mažų dalykų ir skirk laiko savo mylimam žmogui bent 15-20 min per dieną.

Kai buvau Balio saloje, gyvenau pas vietinę merginą, kuri buvo mokytoja. Ji pasakojo, kad jos kultūroje žmonės blogai pasijutę pirmoje vietoje darosi masažą ir tik po to eina pas gydytojus.Tai yra jų pirmoji pagalba.Tai gali būti ir profesionalus masažas, bet dažnai tai būdavo tiesiog mylimo/artimo žmogaus rankos.

Grįžusi į Lietuvą aš pradėjau apie tai dažniau galvoti bei diskutuodama su  aplinkiniais supratau, kad mūsų kultūroje tikrai ne daug kas daro masažą savo artimajam. 

Tada iškyla klausimas – kodėl? Pasipylė begalės priežasčių/pasiteisinimų.

TOP 5 kodėl žmonės vengia daryti masažą savo artimam žmogui 

  • Aš nemoku
  • Nenoriu pakenkti
  • Mano silpnos rankos
  • Nėra laiko
  • Jis/ji to nenori

Aš nemoku.

Na, ir aš negimiau mokėdama bei norint DIRBTI su masažais reikia tikrai praeiti nemažai mokymų, paskaitų, praktikuotis ant kuo įvairesnių žmonių, kad būtum kvalifikuotas, profesionalus specialistas. Siekiant tapti meistru, reikia gilinti žinias anatomijoje ir nuolat ieškoti technikų, kurios palengvintų tavo darbą bei pagerintų klientų savijautą. 

Darant savo artimam žmogui (mamai, tėčiui, vyrui, vaikui ) nereikia tobulumo, pradėk nuo paprastų judesių, kurie būtų tiek tau, tiek tam žmogui malonūs. Aš masažuoti pradėjau nuo delno savo klasiokei per pamokas ir nuo tėčio galvos masažo. Tai nebuvo žinių bei patirties akumuliacija – tai buvo noras padėti, atpalaiduoti.

Mano nuomone, “Youtube” nėra geriausias žinių šaltinis, bet ten tikrai yra naudingų video iš kurių galime išmokti paprasčiausių judesių pritaikomų artimam žmogui namuose. Ieškodami mokymų, patarimų ar veiksmų, kuriuos galėtumėte taikyti nesirinkite sudėtingų technikų.

Nenoriu pakenkti.

Atsimenu tą jausmą, kai pradėjau mokytis prisilietimo meno dar studijuojant kosmetologiją. Darant veido masažą atrodė, kad ir akį išdurti galiu ir plaukus praretinti, o dar tas manevringas Ksenos judesiukas, kur spaudžia miego arteriją ir žmogus miršta. Kosmosas!! 

Žmonės, mūsų kūnai nėra tokie trapūs ir taip lengvai pažeidžiami. Jei yra ir rimta liga apkabinti bei glostyti juk dažniausia galime. Tai ir masažą tokiu atveju daryti ramų, švelnų ir tose vietose, kur nėra skausmo, tikrai galite. Trokšdami padėti – nenaudokite fizinės jėgos, ypač tais atvejais, kai nepasitikite savo gebėjimais. Lengvi, pasikartojantys judesiai sušildo vidinius organizmo audinius, suaktyvina kraujotaką ir leidžia jūsų artimajam atitrūkti nuo perteklinio streso. 

Mylimo žmogaus švelnus prisilietimas visada yra geriausias vaistas bei nuskausminamasis. 

Mano silpnos rankos.

Kaip aš suvokiu “silpnos rankos”. Tu negali pakelti kuprinės ar rankinuko, o apie pirkinių maišelį, net neverta kalbėti. Tavo rankos buvo stipriai traumuotos ir sąnariai labai blogai lankstosi. Būna, pasitaiko, bet tai tikrai nėra dažnas atvejis. 

Savo artimam žmogui neprivalai daryti labai ilgo sportinio masažo, tad nemanau, kad per 15-20 minučių rankos pavargs. Nereikia į tai žiūrėti kaip į darbą ir rekomenduoju daryti tik tada, kai gerai jaučiatės ir norite palepinti savo mylimą žmogų ar matote, kad jam reikia kažko malonaus šią dieną. Jeigu jaučiatės taip, kad po masažo atlikimo ir jums pačiam gali reikėti masažo (dėl apkrovos organizmui), tuomet veiksmingesnis streso malšinimo būdas yra ramus arbatos gurkšnojimas žiūrint į vienas kitą..

Mėgaukitės gyvenimu drauge.

Nėra laiko.

Leisdami laiką kartu, galite mėgautis vakarinio filmo seansu namuose – paįvairinkite jį galvos, rankų, pėdų masažu. Sekate vakare vaikui pasaką – paglostykite pilvuką. 

10 – 20 min dienoje skirk laiko savo mylimam žmogui. Net vieną kartą per savaitę 20 min masažas jau yra daugiau, negu nieko. 

Mylėk savo artimą ir dalinkis meile.

Jis/ji to nenori.

Buvo laikas, kai mano mama pas mane neateidavo masažų. Aš galvojau, kad jai nepatinka ar ji tiesiog turi prasmingesnį laiko praleidimo būdą. Pasirodo, ji matydavo mane po kitų klientų pavargusią, ir galvodavo, kad ateis tada, kai aš būsiu pailsėjusi ir turėsiu laisvo laiko. Mamytės…

Artimiems žmonėms aš visada stengiuosi rasti laiko. Žinoma gal kartais reikia daugiau parodyti, kad tu tikrai nuoširdžiai nori palepinti savo artimą ir tau tai bus malonumas, o ne darbas. Artimajam sutikus priimti jūsų dovaną – masažą, viso proceso metu rekomenduoju teirautis ar tai ir yra jo skaudama vieta, ar atliekami judesiai nesukelia diskomforto, papildomo skausmo. Klausimai yra geriausias būdas leidžiantis išsiaiškinti, kas nepatinka/patinka kitam žmogui. Jei asmuo, kuriam norite atlikti masažą, nėra jūsų gyvenimo partneris – neužpulkite jo iš pasalų – pasiteiraukite ar jis/ ji norėtų, kad prisiliestumėtė prie jo/ jos pečių. 

Šalin pasiteisinimus 

Kelios pagrindinės rekomendacijos į kurias verta atsižvelgti darant masažą namuose.

  1. Tinkamas nusiteikimas
  2. Koks tikslas
  3. Įsivaizduok, kad darai sau
  4. Glostymas – trynimas – maigymas – vibracija – glostymas

Tinkamas nusiteikimas

Masažo metu mes perduodame dalį savo emocijų, energijos, todėl rekomenduoju daryti tik tada, kai patys jaučiatės gerai. Fizinė bei emocinė jūsų savijauta turėtų suteikti jums komfortą, būkite savo kūne. Jei jums patiems kažką skaudą ar nėra jėgų – geriau palaukite tinkamesnio laiko. Masažo vertę, kuris atliktas tik tam, “nes reikia”, galima lyginti su bet kuriuo darbu jūsų kasdienėje veikloje. Tai bus procesas, kuris neteiks džiaugsmo nei jums, nei paslaugos gavėjui. Masažo ritualą atlikite, kai abi pusės to norės.

Koks tikslas

Darant masažą svarbu atsakyti į klausimą – ko tavo artimajam dabar reikia? Variantai: energijos, ramybės, švelnumo, šilumos, nuimti pečių įtampą, nuraminti skausmingas pėdas po šokių treniruotės ar ilgo vaikščiojimo su nepatogiais batais. Jūsų tikslas neturėtų būti savanaudiškas, siekite padėti ir pamaloninti. Jei tikitės, kad atlikus masažą toks pats bus atliktas ir jums – galite nusivilti, tad lūkesčius, jei tokių turite aptarkite prieš ar masažo metu. 

Įsivaizduok, kad darai sau

Man dažniausiai padeda vizualizavimas užsimerkus. Įsivaizduoju, kad darau masažą sau. Tai padeda atsipalaiduoti ir leidžia rankoms tave vesti. Mes esame vienas kito atspindys, tai leidžia pajusti kito skausmą ir kito atsipalaidavimą. Darant masažą svarbu yra komunikavimas ir mokėjimas išgirsti ko kitam žmogui reikia. Tai kas patinka jums, nebūtinai patiks kitam, tačiau mūsų kūnų struktūra yra kone identiška. Darydami masažą, pagalvokite apie tą vietą, kur sunku pasikasyti, tą raumenį, kurį skauda po visos dienos sėdėjimo biure, kaklą, kuris įsitempia dėl dažno žvilgsnio į išmanųjį telefoną. Jei jūsų gyvenimo ritmas, darbas, įpročiai panašūs, tikėtina, kad ir fizinės problemos sutaps. Šiuose etapuose, naudokite klausimus, ar čia skauda? Ar judesiai nėra per stiprūs? Ar dar neužmigai?:P 

Glostymas – trynimas – maigymas – vibracija – glostymas

Tai yra klasikinio masažo judesių seka, bet tai tik viena iš galimų variacijų. Glostymo metu galite pradėti uždavinėti klausimus, apie skaudamas vietas. Lengvo prisilietimo metu tyrinėti kūno sandarą. Skirstyti organizmą į segmentus, pečių juosta, stuburo juosta, mentys, šonkauliai. Tai jums, kaip masažą atliekančiam asmeniui padės lengviau skirstyti atliekamų veiksmų seką ar prioritetus. 

Trynimas sušildo kūną, suaktyvina kraujotaką ir pradeda tikrojo masažo ciklą. Būkite atidūs kūnui ir aplinkai. Jei planuojate atlikti intensyvų masažą, pasirūpinkite masažiniu aliejumi, tam puikiai tinkamas kokosų aliejus. Sukurkite malonią atmosferą, įjunkite aromaterapijai skirtą difuzorių, pasirūpinkite neįpareigojančia fonine muzika bei pleduku. Trinties metu kilusi šiluma – neuždengta išsisklaidys, juk nėra malonu, kai prabudus nakties metu juntate, kad šąla viena koja. Tas pats ir su masažais. Gilus atsipalaidavimas gali būti sunaikintas nedidelio nepatogumo. Užklokite erdves, kurių neliečiate, pasiteiraukite ar nėra karšta ar šalta. 

Vibracija ar lietaus efektas gali būti sukuriamas judesiu, kurį galėčiau apibūdinti kaip trupinių šalinimą nuo rankų, kuomet vienos plaštakos pirštai prasilenkia su kitos. Kitaip, nei purtant trupinius, sukurite stabdį, kito žmogaus kūną, tai bus nedidelių smūgių lavina. Intensyvumą bei jėgą reguliuokite klausimais. Taip pat galite uždėti delnus ant kito žmogaus kūno taip, kad būtų prigludę kuo daugiau odos. Tuomet rankas, vibruojančiu judesiu judinkite į skirtingas puses, kairę-dešnę-viršų-apačią bei įvairiomis kryptimis. Stenkitės nesukelti “plėšimo” efekto, būkite sąmoningi.  

Po tikrosios masažo dalies: trynimo, vibracijų ir gnaibymo grįžkite prie kūno nuraminimo – glostymo. Iš lėto retėjantys judesiai ir gražūs žodžiai puikiai atpalaiduoja suaktyvintą kūną, leidžia sklandžiai pabaigti masažą. 

Masažas yra vienas iš meilės išraiškų todėl rekomenduoju pradėti dalintis savo šiluma su artimu žmogumi jau šiandien. Jei jums lengviau ir jaučiatės mažiau įpareigotas, nevadinkite to masažu ir tiesiog padėkite kitam žmogui jaustis geriau. 

Karma viską mato! 🙂

Nors ir ne dėl jos, tai darote.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Keraira

Keraira

Typically replies within an hour

I will be back soon

Keraira
Sveiki, kuo galime padėti?
Messenger